Hakkımızda

CESA Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti. 1993 yılında Siemens yetkili partneri olarak Mecidiyeköy'de kurulmuştur.

Kuruluşundan günümüze kadar müşteri ihtiyaçlarına göre ürün portföyünü genişleterek bir çok büyük projelere imza atmıştır.

Ardından Hızla Büyümesini Sürdüren CESA Bilişim 2011 yılında Bilişim konusunda AVENCOM Telekom’u Kurmuş, Müşterilerinin Ses Trafiklerinin yanında Data ve İnternet erişimini kaliteli bir şekilde müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Enerjisini kadrosunun genç, dinamik, eğlenceli ve pozitif olmasından olan
CESA Bilişim Yurtiçi ve Yurt Dışı eğitimlerle sürekli bilgileri Güncelleyen Yetişmiş Mühendis ve Uzman kadrosu ile Teknolojiyi yakından takip etmekte ve hızla adapte olmaktadır.

Çalışma ve uzmanlık alanları Telekomünikasyon sektörü içinde; Çağrı Merkezi Uygulamaları, IP Tabanlı İletişim Platformları ve Sesli Mesaj Sistemleri olan
CESA Bilişim Müşterilerine sağladığı esnek çözümler, kesin hedefler, anında çözüm odaklı projeler ve uygun hedef kitlenin markayla birleştirilmesinden dolayı sektörde konusunda lider duruma gelmiştir.

CESA Bilişim Teknolojileri, CESA Bina Teknolojileri çatısı altında sektörün ileri gelen iş ortaklarımız ile Anahtar Teslim Zayıf Akım projeleri konusunda çalışmaktadır. Bu kapsamda, İletişim ve Network Çözümleri, Akıllı Bina sistemleri (Yangın Algılama Sistemleri ,Acil Anons ve Seslendirme sistemleri , CCTV, Kartlı Geçiş Sistemleri , SMA ve IP TV, PDKS,Interkom Sistemleri, Hırsız alarm ve Çevre güvenlik Sistemleri.) Yapısal Kablolama Çözümleri ve Sektörel çözümler konularında projelendirme, Mühenddislik ve kurulum hizmetleri sağlamaktadır.

Bütün bu çalışmaların neticesinde CESA Bilişim 2012 Yılında Approved Partner olmanın ardından Tüm eğitim ve sertifika çalışmalarını bitirip Siemens Türkiye’nin ilk ve Tek Premier Partneri yapılarak ödüllendirmiştir.

Kurumsal iletişim hizmetleri sektöründe faaliyet gösteren Siemens Enterprise Communications, yaptıkları işi daha rahat anlatabilmek için adını Unify olarak değiştirdi.

Yaklaşık 170 yıllık güçlü mirası üzerine inşa edilen ve dünyanın önde gelen firmaların dan biri olan Siemens, Unify adıyla yeni bir döneme adım attı. Kurumların iş akışlarına daha az zaman harcamalarına yardımcı olmak ve onlara daha fazla zaman kazandırmak için kurumların iletişim ve işbirliği yöntemini değiştirmek üzere yola çıkan Unify, yeni marka ve vizyonunu Siemens'in kalitesi ve güvenilirliği ile birleştirerek son kullanıcı firmalara IP Teknolojisini entegre etmek için hızla yoluna devam etmektedir.

CESA Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti. tarafından hizmet verilen başlıca çözüm ve uygulamalar :

> Santral Sistemlerinin Danışmanlığı, Satışı Kurulumu ve Bakımı
> Network Sistemlerinin Danışmanlığı, Satışı Kurulumu ve Bakımı
> Ethernet/Fiber Switch Çözümleri ve Fiber Sonlandırma, ODTR Test Ölçüm
> CTI Uygulamaları (Bilgisayar ve Telefon Setinizin Birlikte Çalıştırılması)
> Contact Center ve Call Center Uygulamaları
> Mobil Ofis Uygulamaları
> IVR Uygulamaları (Müşterilerinizin telefon tuşlarını kullanarak bilgilere ulaşması)
> Ses Kayıt Çözümleri
> VoIP Uygulamaları
> WAN, LAN ve Wireless LAN Uygulamaları
> İnternet Erişim Teknolojileri Uygulamaları (xDSL, Metro Ethernet, Fiber)
> Video Konferans ve Çoklu Konferans Uygulamaları
> Yapısal Kablolama ve Altyapı Çözümleri
> Sabit Telefon Hizmetleri (STH)
> Satış Sonrası Hizmet ve Bakım Anlaşmaları